TR

Çukurova Gayrimenkul

Yeni Soğanlık Mh., Pamukkale Sk., 34880 Kartal/İstanbul

Telefon: 444 8 259

Email:info@cukurovabalkon.com

Çalışma Saatleri

Satış temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verebilmek için, sizleri satış ofisimize beklemekte.

  • Pazartesi-Cuma: 09:00 - 19:00
  • Cumartesi: 10:00 - 15:00
  • Pazar: Kapalı

Çukurova Gayrimenkul

Yeni Soğanlık Mh., Pamukkale Sk., 34880 Kartal/İstanbul

Telefon: 444 8 259

Email:info@cg.com.tr

Çalışma Saatleri

Satış temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verebilmek için, sizleri satış ofisimize beklemekte.

  • Pazartesi-Cumartesi: 09:00 - 18:00
  • Pazar: 10:00 - 19:00

Hemen Teslim Markalı Konut Almanın Tam Zamanı

Hemen Teslim Markalı Projelerden Konut Almanın Tam Zamanı

Birkaç yıl içinde değeri katlanacak Kartal’dan konut alacaklar kazançlı çıkmak için hızlı davranmalı

Konut satın alma alışkanlıklarını analiz eden GYODER’in raporuna göre, konut alıcıları markalı konut için yüzde 26 fark ödemeyi kabul ediyor. Markalı konut projelerine ev sahipliği yapan Kartal ise son yıllarda en çok değerlenen ve yatırımcısına yüksek prim avantajı sunan bölgelerin başında geliyor. İstanbul’un yeni cazibe merkezi Kartal’ın yatırım yapmak isteyenlere yüksek kazanç sağlayacağını belirten Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, döviz ve inşaat maliyetlerindeki artışın etkisiyle yeni yapılacak konutlarla birlikte 2018’in üçüncü çeyreğinde Kartal başta olmak üzere prim potansiyeli yüksek tüm bölgelerde konut fiyatlarının artacağına dikkat çekti. Bu beklentiler nedeniyle konut stoklarının azalmaya başlayacağını söyleyen Tamer Son, inşaat maliyetlerindeki artışların mevcut markalı konut projelerinde fiyatlara yansımamış olması nedeniyle şu an hemen teslim projelerden konut almanın tam zamanı olduğunu, bu fırsatı alıcıların iyi değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

Potansiyel konut alıcısını mercek altına alan GYODER’in araştırmasına göre, konut alıcıları markalı konut için yüzde 26 fark ödemeyi kabul ediyor. Bu noktada çok sayıda markalı konut projesine ev sahipliği yapan bir bölge olarak ön plana çıkan Kartal, Anadolu yakasının Maslak’ı, Levent’i olma yolunda ilerleyerek yeni cazibe merkezi haline dönüşüyor. Konumu, hızlı gelişimi ve yeniden yapılanmaya elverişli alanlarıyla dikkat çeken Kartal, İstanbul’da değeri en fazla artan bölgelerin başında geliyor. Fiyat avantajı açısından özellikle hemen teslim markalı projelerden konut almak için doğru bir dönem olduğunu vurgulayan Çukurova Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Son, demir, çimento gibi inşaat maliyetleri ve dövizdeki artışın mevcut projelerdeki konut fiyatlarına yansıtılmadığını ifade ederek, stoklar tükendiğinde konut fiyatlarının kaçınılmaz olarak yükseleceğini vurguladı. Son, döviz ve inşaat maliyetlerinde devam eden artışın etkisiyle yeni yapılacak konutlarla birlikte 2018 yılının üçüncü çeyreğinde hızlı fiyat artışları yaşanacağına dikkat çekti. Bu beklenti nedeniyle mevcut konut stoklarının azalmaya başlayacağını ifade eden Son, konut almak isteyen tüketicilere henüz zamların yansıtılmadığı cazip fiyatları kaçırmamaları için hızlı karar vermelerini tavsiye etti.

Markalı konut yatırımında Kartal avantajlı bölge

GYODER’in “Potansiyel Konut Alıcısı Büyüteç Altında-İstanbul Raporu”na göre; oturmak için de olsa yatırım için de olsa tüketicilerin değer kazandıran proje beklentisinin oldukça yüksek olduğunu hatırlatan Tamer Son, Kartal’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha hızlı bir ivme ile değerleneceğine dikkat çekti. Kartal’ın deniz, hava, karayolu ve raylı sistemler açısından İstanbul’da ulaşımı en kolay bölgelerin başında geldiğini vurgulayan Son, sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’Kentsel dönüşüm projelerinin hızlanması, Adliye Sarayı ve metronun gelişiyle birlikte gelişen Kartal, konut sektörüne yatırım yapmak isteyenler için oldukça çekici bir konuma geldi. Adalet Sarayı ile birlikte Kartal’daki beyaz yakalı çalışan nüfusu arttı. Ayrıca çok sayıda hastane nedeniyle sağlık sektörü çalışanlarının, okullar nedeniyle de öğretmenlerin ve çocuklu ailelerin tercih ettiği bir bölge haline dönüştü. Dolayısıyla, Kartal’dan yatırım amaçlı konut alanların daireleri çok hızlı bir şekilde kiraya verilebilir ya da istenildiğinde değerinde ve çok kısa sürede rahatlıkla satılabilir” diye konuştu

 

Yapılacak yeni konutlarla fiyatlar artacak

Son dönemde proje ruhsatlarının sınırlandırılması gerekliliği konusunun gündeme geldiğine dikkat çeken Tamer Son, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de müteahhit olmak için belli kıstaslar aranmasının şart olduğunu söyledi. Tamamlama sigortası gibi sistemlerin sektör ve tüketiciler açısından daha güvenli bir yapı olacağını ifade eden Son, bu durumda yapı ve müteahhit sayısında yaşanacak azalışın maliyetlere etki edeceğini belirtti. Stokların azalmaya başlaması ve sektörü daha hızlı harekete geçirmesi beklenen teşviklerin etkisiyle mevcut projelerin satışı artarken yeni hayata geçirilecek konutların da daha maliyetli olacağını söyleyen Son, bu nedenle önümüzdeki dönemde konut fiyatlarının düşmeyeceğini aksine 2018 yılının üçüncü çeyreğinde artmaya başlayacağını vurguladı.

 

Çukurova Gayrimenkul Hakkında

İnşaat sektöründe 1993 yılından beri faaliyet gösteren SON Grup bünyesindeki Çukurova Gayrimenkul, bugüne kadar Adana, Mersin ve İstanbul’da pek çok prestijli konut projesine imza attı. Mersin’de hayata geçirilen bir yazlık projesi olan Liparis 2 ve Liparis 4 ile sektöre giriş yapan Çukurova Gayrimenkul, Adana'da proje ortaklarıyla birlikte TMT Park Life, TMT Gölvadi, Yüzevler, Platinkent, Eserkent, Çukurova Residence, Çukurova Kent, Çukurova Park, Çukurova Villaları gibi nitelikli konut projeleri gerçekleştirdi. Kartal’da inşa ettiği adalar ve deniz manzaralı Adanuspark ile rotasını İstanbul’a çeviren ve ardından yine bölgenin sembol projelerinden Çukurova Tower’ı hayata geçiren Çukurova Gayrimenkul, Kartal’daki üçüncü projesi Çukurova Balkon’u 2017 yılında tamamladı. Kentsel dönüşüme odaklanan Çukurova Gayrimenkul, 25. yılını kutlayacağı 2018 yılında İstanbul’un en değerli bölgelerinden Kartal, Beylerbeyi ve Çengelköy’de üç yeni projeye imza atmaya hazırlanıyor. Yenilikçi, çevreci ve müşteri odaklı bir yaklaşımla faaliyetlerini sürdüren Çukurova Gayrimenkul, şehircilik anlayışına sahip projelerini insana ve doğaya saygılı konseptlerle geliştiriyor. Keyifli ve kaliteli yaşam alanlarını kârlı yatırım fırsatları ile birleştirmeyi misyon edinen Çukurova Gayrimenkul, bilgi birikimini ve deneyimini estetik, teknoloji, lüks ve konfor ile bütünleyerek bulunduğu bölgeye değer katan modern projeler inşa ediyor. Bu çerçevede bir yandan gayrimenkul sektörünün hızla geliştiği Adana’da projeleri devam eden Çukurova Gayrimenkul, merkez olarak konumlandırdığı İstanbul’un cazip bölgelerinde yeni konut projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor.